Laseroterapia

Zapewniamy usługi wysokiej jakości laserami medycznymi. Zabiegi laserem To gwarancja bardzo dobrych efektów leczenia przy niewielkiej inwazyjności.

Lasery medyczne znacznie poszerzyły możliwości leczenia zmian naczyniowych i skórnych. W CHIRURGIA BEDNARSKA przygotowaliśmy dla Państwa program zabiegów z wykorzystaniem trzech nowoczesnych laserów medycznych: lasera CO2, lasera IPL oraz lasera neodymowo-yagowego.

Wykorzystujemy je między innymi do:

– zamykania zmian naczyniowych różnego pochodzenia

– usuwania blizn

– modelowania blizn atroficznych

– likwidowania przebarwień

– usuwania zmian skórnych

– epilacji

– leczenia wspomagającego wrastających paznokci

– zabiegów z zakresu medycyny estetycznej

Nowoczesne leczenie torbieli pilonidalnej w poradni Chirurgia Bednarska

W ofercie naszej placówki dostępna jest nowoczesna, małoinwazyjna metoda leczenia torbieli pilonidalnej – PEPSiT (Pediatric Endoscopic Pilonidal Sinus Treatment). Jest to technika opracowana przez profesora Ciro Esposito, pozwalająca na skuteczne i szybkie usunięcie torbieli bez konieczności szerokiego wycinania tkanek.

Metoda PEPSiT polega na endoskopowym usunięciu zmiany przy użyciu fistuloskopu oraz elektrody koagulującej. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i pozwala na oczyszczenie torbieli oraz zamknięcie jej ścian za pomocą koagulacji. Dzięki tej technice pacjenci doświadczają znacznie mniejszych dolegliwości bólowych, krótszego czasu rekonwalescencji oraz minimalnego ryzyka powikłań.

Dodatkowym elementem przygotowania do zabiegu jest laserowa epilacja okolicy szpary międzypośladkowej, co zmniejsza ryzyko nawrotów. Zaleca się od 2 do 4 sesji laseroterapii Nd:YAG w odstępach 4-6 tygodniowych.

Dzięki wprowadzeniu tej innowacyjnej metody, pacjenci poradni Chirurgia Bednarska mogą liczyć na skuteczne leczenie torbieli pilonidalnej przy minimalnym dyskomforcie i szybkim powrocie do codziennych aktywności.

Dowiedz się więcej 

Przeciwwskazania do zabiegów laserowych:

– stan przednowotworowy lub nowotwór skóry (ta metoda niszczy preparat skóry)

– aktywne stany zapalne skóry

– ciąża lub okres karmienia

– zaburzenia napadowe

– stosowanie leków przeciwzakrzepowych i preparatów żelaza

– zażywanie leków fotouczulających

– opalenizna (nie wolno opalać się miesiąc przed i po zabiegu)

– skłonności do powstawania bliznowców

 

Umów się na wizytę